Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

Wśród prezentowanych inicjatyw znajdą się projekty takich organizacji jak m.in. Fundacja Mały Dom Kultury, Brama Poznania ICHOT, Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu i galerii fotografii pix.house. Przy stolikach eksperckich spotkać można będzie przedstawicieli m.in. Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania (poinformują o możliwościach konkursowego i pozakonkursowego wsparcia finansowego), Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (opowiedzą o pozyskiwaniu funduszy unijnych na działania edukacyjne i kulturalne) czy Narodowego Centrum Kultury (przedstawią programy dotacyjne NCK). Prezentacje i konsultacje eksperckie trwać będą w czwartek w godz. 13.00 – 16.30 i piątek 13.30 – 16.30.

O godz. 17.00 rozpoczynać się będą panele dyskusyjne. Tematem czwartkowej rozmowy są wyzwania stojące przed edukacją kulturalną rozumianą jako przygotowanie do świadomego i krytycznego uczestnictwa w kulturze, z udziałem przedstawicieli m.in. Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Młodego Uniwersytetu Artystycznego i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Piątkowa dyskusja dotyczyć będzie współpracy pomiędzy szkołą a animatorami kultury, programującymi i realizującymi projekty adresowane do młodzieży. Wśród panelistów znajdą się przedstawiciele m.in. Teatru Animacji w Poznaniu, Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 i 2 w Poznaniu oraz V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu.

Ponadto w ramach giełdy 60 osób weźmie udział w prowadzonych przez ekspertów warsztatach z zarządzania projektami, komunikacji wydarzeń z obszaru animacji kulturowej dla dzieci i młodzieży, przeciwdziałania dyskryminacji w środowisku szkolnym oraz prowadzenia lokalnych projektów społeczno-kulturalnych.

Szczegółowy program giełdy dostępny jest na www.malta-festival.pl oraz www.cpe.poznan.pl.