Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

Spacer, wycieczka rowerowa i autobusowa, ognisko – artyści Generatora Malta pozwolą spojrzeć na te codzienne czynności w zaskakującym kontekście. Już dzisiaj o godz. 21.00 performatywne ognisko Cold comfort na placu Wolności zorganizują Karolina Kubik z Yaroslavem Futymskyim.

Chętnych do podróży do zajezdni autobusowej przy ul. Kaczej w Poznaniu, zabierze jutro Anna Jochymek i kilkunastu performerów (Pomnik Człowieka Normalnego). Spędzą oni 20 min w przestrzeni pojazdu, który ulega powolnemu wyciszeniu.

Codziennie mijane miejsca odkryjemy na nowo podczas Spacerologiiczyli przechadzki, która w piątek wyruszy z placu Wolności. Uważnego spacerowania uczyć będą Izabela Sitarska i Adrian Szwarc.

W sobotę na placu Wolności gościć będziemy mieszkańców Kasztelanii Ostrowskiej, czyli obszaru wokół Ostrowa Lednickiego słynącego z walorów przyrodniczych i historii sięgającej Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Performerka Ela Jabłońska, w ramach artystycznego projektu 135 km, zdecydowała się zaprosić mieszkańców tych terenów na całodzienną wycieczkę na Malta Festival Poznań.

Dziś zdobywamy pierwszy szczyt Korony Poznania – Nobel Tower. Dla miejskich alpinistów przygotowaliśmy konkurs – szczegóły na naszym facebooku.  Przez cały okres festiwalu na Dworcu PKP Poznań Główny, w hotelu Ikar a od 23 czerwca również w Porcie Lotniczym Ławica oglądać można galerię Obrazów Przejściowych autorstwa prof. Piotra C. Kowalskiego. Nie możemy się też doczekać rowerowej wycieczki po niedostępnych i nieznanych rejonach miejskiej sztuki na murach (Artyści jutra zejdą do podziemia), którą w przyszłym organizują Patryk Rubin i Dima Mykytenko!

Bezpłatne wejściówki na Cold comfort i Warsztat ze spaceru są wciąż dostępne w Centrum Informacji Miejskiej. Na wydarzenia Artyści jutra zejdą do podziemia oraz 135 km obowiązują bezpłatne zapisy na zapisy@malta-festival.pl