Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Barbara Kinga Majewska w
GaleriaBarbara Kinga Majewska w "Czarodziejskiej górze" / fot. M. Zakrzewski

Kolejna edycja Paszportów POLITYKI pokazuje twórców jeszcze młodszych niż dotąd, którzy jednak znają na wylot swoje dziedziny i potrafią w obrębie tych dziedzin znaleźć własny język i wizję – nierzadko odrywającą nas od rzeczywistości. – komentuje Bartek Chaciński "Polityka". To 23 edycja kulturalnej nagrody tygodnika.

Wśród nominowanych w kategorii MUZYKA POWAŻNA Barbara Kinga Majewska, artystka wykonująca rolę Kławdii w operze Pawła Mykietyna "Czarodziejska góra" w reżyserii Andrzeja Chyry, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki. Wcześniej, za operę „Czarodziejska góra”, Andrzej Chyra otrzymał nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera sezonu teatralnego 2014/15 miesięcznika „Teatr” a Paweł Mykietyn Nagrodę Specjalną.

Barbara Kinga Majewska została doceniona m.in. za odkrywcze poszukiwania oraz za zjawiskowe interpretacje (Adam Rozlach), ponadto zauważa się w niej światłego obserwatora życia muzycznego (Marelna Wieczorek). Sama nominowana do Paszportów "Polityki" określa się jako "artystka specjalizująca się we współczesnej muzyce wokalnej, pedagog, publicystka”.

Absolwentka wydziału wokalnego i pedagogiki muzyki w Hochschule für Musik Detmold (2011), doktorantka w Zakładzie Psychopedagogiki Kreatywności APS w Warszawie. Publikuje na portalu Instytutu Goethego (dział Kultura), w serwisie internetowym Narodowego Instytutu Audiowizualnego Muzykoteka Szkolna oraz w magazynach „Glissando” i „Muzyka w Mieście”, a jej tekst zdobył I nagrodę na Konkursie Polskich Krytyków Muzycznych „Kropka”. Więcej na temat nominacji Barbary Kingi Majewskiej na stronie POLITYKI.

Pozostali nowinowani w kategorii MUZYKA POWAŻNA to Krzysztof Książek oraz Marcin Świątkiewicz. Wręczenie nagród 12 stycznia już po raz 23. w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Zobacz Barbarę Kingę Majewską w roli Kławdii w operze CZARODZIEJSKA GÓRA Pawła Mykietyna