Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Spotkanie z twórcami opery / fot. Wojciech Wandzel, www.wandzelphoto.com
GaleriaSpotkanie z twórcami opery / fot. Wojciech Wandzel, www.wandzelphoto.com

Pora na trzecią i zarazem ostatnią część reportażu z 13. edycji ‎Sacrum Profanum‬! Tym razem przypomnimy Wam kameralną prezentację dzieł Kate Moore w wykonaniu Ashley Bathgate i Saskii Lankhoorn, a także niezwykły finał festiwalu z "Czarodziejską Górą" Pawła Mykietyna. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Festiwalowe tournee opery „Czarodziejska góra” w reżyserii Andrzeja Chyry z kompozycjami Pawła Mykietyna, zrealizowana w ramach tegorocznego Malta Festival Poznań trwa w najlepsze. Po sukcesie na krakowskim festiwalu Sacrum Profanum prezentującym najnowszą, eksperymentalną muzykę, opera zostanie zaprezentowana 15 listopada na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach w sekcji spektakle mistrzowskie. 

Paweł Mykietyn napisał absolutnie wyjątkową partyturę, która już przez krytyków została uznana za pierwsze polskie arcydzieło XXI wieku.
Filip Berkowicz / Dyrektor artystyczny festiwalu Sacrum Profanum

Andrzej Chyra bardzo aktorsko podchodził do wszystkich śpiewaków i do naszych zadań. Oczywiście jest to związane z rodzajem scenografii, w której jesteśmy, bo jest to rzeźba, rodzaj konstrukcji, w której się poruszamy. 
Agata Zubel / solistka w roli Amerykanki