Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Okładka Miesięcznika
GaleriaOkładka Miesięcznika "Teatr" / nr 10/2015

W październikowym wydaniu miesięcznika „Teatr” zachęcamy do przeczytania obszernej relacji z „Czarodziejskiej góry” Pawła Mykietyna, która miała swoją prapremierę na Malta Festival Poznań.

Muzyczność Czarodziejskiej góry ma ścisły związek z kształtowaniem czasu w narracji powieści. Czas tu pędzi, zwalnia, staje w miejscu, zapętla się, mami czytelnika dopóty, dopóki wprowadzi go w stan zupełnej dezorientacji. – recenzuje spektakl Dorota Kozińska.

Małgorzata Sikorska-Miszczuk opowiada Jackowi Cieślakowi o swoich doświadczeniach - pracy w agencji reklamowej, studiach Gender, pisaniu dramatów w polskiej rzeczywistości i interpretacjach powieści Thomasa Manna. W „Teatrze” również fragmenty rozmowy Doroty Kozińskiej z Pawłem Mykietynem, którą w całości można przeczytać w zakładce CZYTELNIA.

W poniedziałek, 26 października, twórcom „Czarodziejskiej góry” wręczone zostaną nagrody miesięcznika „Teatr”. Andrzej Chyra odbierze Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera sezonu a Paweł Mykietyn Nagrodę Specjalną „Teatru”.

Najbliższy pokaz „Czarodziejskiej góry” zobaczymy 15 listopada na finał Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach, w ramach sekcji „spektakle mistrzowskie”.