Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

W październikowym wydaniu Miesięcznika "Teatr" zachęcamy do przeczytania obszernej relacji z Czarodziejskiej góry Pawła Mykietyna, która miała swoją prapremierę na Malta Festival Poznań. Muzyczność Czarodziejskiej góry ma ścisły związek z kształtowaniem czasu w narracji powieści. Czas tu pędzi, zwalnia, staje w miejscu, zapętla się, mami czytelnika dopóty, dopóki wprowadzi go w stan zupełnej dezorientacji. – recenzuje spektakl Dorota Kozińska. Małgorzata Sikorska-Miszczuk opowiada Jackowi Cieślakowi o swoich doświadczeniach – pracy w agencji reklamowej, studiach Gender, pisaniu dramatów w polskiej rzeczywistości i interpretacjach powieści Thomasa Manna. W "Teatrze" również fragmenty rozmowy Doroty Kozińskiej z Pawłem Mykietynem, którą w całości można przeczytać na www.malta-festival.pl.

W poniedziałek, 26 października, twórcom Czarodziejskiej góry wręczone zostaną nagrody miesięcznika "Teatr". Andrzej Chyra, odbierze Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera sezonu a Paweł Mykietyn, Nagrodę Specjalną "Teatru".

Najbliższy pokaz Czarodziejskiej góry zobaczymy 15 listopada na finał Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach, w ramach sekcji "spektakle mistrzowskie".