Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Maciej Zakrzewski
GaleriaMaciej Zakrzewski

"Miało być wydarzenie i było - premiera tej opery na festiwalu Malta wzbudziła wiele emocji. Elektroniczna partytura Pawła Mykietyna, scenografia Mirosława Bałki, libretto wg Tomasza Manna w ujęciu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. I reżyseria Andrzeja Chyry. Świetne role Agaty Zubel, Barbary Kingi Majewskiej, Urszuli Kryger i Karola Kozłowskiego. Jeśli ktoś ostatnio zwątpił w polską operę współczesną, odzyskał wiarę." - pisze w "Gazecie Wyborczej" Jacek Hawryluk, wymieniając "Czarodziejską górę" wśród 9 najważniejszych wydarzeń w muzyce klasycznej 2015 roku. 

„Czarodziejska góra” Pawła Mykietyna, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, w reżyserii Andrzeja Chyry i ze scenografią Mirosława Bałki, która swoją światową premierę miała na 25. Malta Festival Poznań, znalazła się także jako jedyna opera w zestawieniu "Teatralnych hitów 2015" przygotowanym przez Annę Legierską, redaktorkę portalu Culture.pl.