Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

Rusza urodzinowa, 25. edycja Malta Festival Poznań. Przez trzy tygodnie razem w 533 artystami z 22 krajów będziemy żyć współczesnym teatrem i tańcem, eksperymentalnymi performansami i filmami, koncertami, spotkaniami, dziesiątkami bezpłatnych warsztatów i wyjątkowych działań artystyczno-społecznych. W czasie Malty Plac Wolności stanie się w czerwcu zieloną wyspą tętniącą życiem od rana do nocy.

Już od poniedziałkowego poranka w Generatorze Malta na pl. Wolności otwarta zostanie strefa dla dzieci, wypożyczalnia gier i książek, restauracja i bar oraz strefa miejskiego relaksu. Cykl codziennych aktywności rozpocznie joga. Festiwal zainauguruje oficjalnie o godz. 21.30 pokaz filmu dokumentalnego Anety Kopacz, reżyserki nominowanej w tym roku do Oscara. Europa i okolice – 25 lat festiwalu Malta ukazuje przemiany festiwalu na tle zmian społecznych, kulturowych i obyczajowych, które zaszły w Polsce po roku 1989. Tego samego wieczoru, o godz. 22.50 film wyemituje program 2 TVP. Chwilę później z Placu Wolności ruszy nocny bieg z Night Runners i w słuchawkach zabrzmi pierwsze tegoroczne Silent Disco.

O godz. 22.00 na budynku Starej Rzeźni po raz pierwszy zabłyśnie neon Tima Etchellsa pt. Never Sleep. Świetlny napis będzie towarzyszył Poznaniowi do końca festiwalu. Obiecujemy, że nie pozwolimy Wam zasnąć!