Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Załoga DZIELNICO przed Kioskiem / fot. materiały własne
GaleriaZałoga DZIELNICO przed Kioskiem / fot. materiały własne

Historia powołania do życia inicjatywy Dzielnico jest krótka i dynamiczna. Początki sięgają zimy 2013 roku, kiedy to na Jeżycach powstało nowe miejsce: szm21/pracownia. „Pracownia stała się eksperymentem śmiałego wejścia w przestrzeń niedostępną, choć widoczną” – wspomina założycielka inicjatywy Aga Chlebowska. Pierwszymi gospodarzami była grupa dzieci mieszkających w kamienicy, w której powstała pracownia. Wkrótce do zaangażowania się w działania pracowni zaproszono całą dzielnicę krzycząc: DZIELNICO! Stało się to zawołaniem, zaproszeniem, a w końcu nazwą działań.

Z nadejściem wiosny dzięki współdziałaniu z Generatorem Malta, miejscem działań stał się kiosk, który miał być przyczółkiem spontanicznych akcji, a stał się miejscem regularnych spotkań sąsiedzkich, współpracy, wymiany myśli.

Inicjatywa Dzielnico działa dzięki nieustającemu zaangażowaniu chłopców i dziewczyn z kamienicy, w której mieściła się szm21/pracownia. Obecnie działania dzielnico planują, koordynują i obmyślają aktywiści i artyści, którzy potrafią świetnie pracować z dziećmi oraz działać ‘na miejscu’: Ela Niewiadomska, Katarzyna Wąsowska, Karol Kołodziejczyk, Dominika Szelążek. Partneruje im Generator Malta i Centrum Amarant.