Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

– Na początku lat 90. ludzie wyszli na ulice Poznania, aby uczestniczyć w międzynarodowej imprezie kulturalnej. Ulica stała się miejscem zabawy, pozytywnych emocji, a nie, jak dotychczas, wyrażania niezadowolenia podczas strajków i protestów. Jedna z bohaterek filmu wykrzykuje: „radość z życia, z tego, co czujesz, a nie z tego, co ci każą!” – tak o początkach festiwalu Malta mówi Aneta Kopacz. Premiera filmu „Europa i okolice – 25 lat festiwalu Malta” w reżyserii nominowanej do Oscara dokumentalistki otworzy już za tydzień urodzinowy Malta Festival Poznań. Poznaniacy jako pierwsi obejrzą film 8 czerwca o godz. 21.30, w inaugurującym trzytygodniowe działania Generatorze Malta na pl. Wolności. Tego samego dnia o godz. 22.50 dokument zostanie wyemitowany w Programie 2 Telewizji Polskiej, który we współpracy z TVP Poznań wyprodukował film.

Podczas inauguracji festiwalu, o godz. 22.00 z pl. Wolności wyruszy w miejskie ulice nocny bieg z Night Runners, a przy wejściu do Starej Rzeźni, po raz pierwszy zabłyśnie neon zaprojektowany przez Tima Etchellsa, kuratora Idiomu Nowy Ład Światowy / New World Order, zatytułowany Never Sleep. Hasło „Nigdy nie śpij” towarzyszyć będzie maltańczykom także na pierwszym w tym roku Silent Disco na pl. Wolności, które potrwa do rana.

Tego samego dnia o godz. 18.00 światowa premiera spektaklu „There Might Be Others” w reż. Rebecci Lazier zainauguruje trwający po raz pierwszy trzy tygodnie program Stary Browar Nowy Taniec na Malcie.