Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

Historia powołania do życia inicjatywy Dzielnico jest dynamiczna. Początki sięgają zimy 2013 r., kiedy to na Jeżycach powstało nowe miejsce: szm21/pracownia. „Pracownia stała się eksperymentem śmiałego wejścia w przestrzeń niedostępną, choć widoczną” – wspomina założycielka inicjatywy Aga Chlebowska. "Pierwszymi gospodarzami była grupa dzieci mieszkających w kamienicy, w której powstała pracownia. Wkrótce do zaangażowania się w działania pracowni zaproszono całą dzielnicę krzycząc: DZIELNICO! Stało się to zawołaniem, zaproszeniem, a w końcu nazwą działań."

Z nadejściem wiosny 2014, dzięki współdziałaniu z Generatorem Malta, miejscem działań stał się kiosk, który miał być przyczółkiem spontanicznych akcji, a stał się miejscem regularnych spotkań sąsiedzkich, współpracy, wymiany myśli.

Inicjatywa Dzielnico działa dzięki nieustającemu zaangażowaniu chłopców i dziewczyn z kamienicy, w której mieściła się szm21/pracownia. Obecnie działania dzielnico planują, koordynują i obmyślają aktywiści i artyści, którzy potrafią świetnie pracować z dziećmi oraz działać "na miejscu": Ela Niewiadomska, Katarzyna Wąsowska, Karol Kołodziejczyk, Dominika Szelążek. Wspierają ich Generator Malta i Centrum Amarant.

Na pierwszy dzień wiosny Dzielnico zaprasza do jednodniowego Jeżyckiego Studia Fotograficznego, gdzie przy pomocy specjalistycznej ekipy oraz flesza aparatu przeniesie ochotników w dowolne miejsce, nie tylko na Ziemi. Północ, południe, wschód, zachód, tropiki czy kosmos. Wszystko możliwe dzięki odpowiednio zbudowanej scenografii i wyobraźni. Pierwszych 50 odważnych dostanie na pamiątkę zdjęcie zrobione polaroidem. Wszystko odbędzie się w Domu Tramwajarza, 21 marca podczas otwarcia Centrum Amarant. Start o 12:00!