Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Generator Malta, miejska i plenerowa sekcja Malta Festival Poznań, zostanie zaprezentowany na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów, która odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2015 roku w Katowicach. Projekt został wybrany w otwartym naborze na 20 najciekawszych przedsięwzięć realizowanych wokół tegorocznego hasła Giełdy: „animacja + przestrzeń publiczna".

Ogólnopolska Giełda Projektów jest organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury spotkaniem animatorów i edukatorów z całej Polski. Prezentacjom projektów towarzyszą warsztaty i stoliki eksperckie. Joanna Pańczak, kuratorka Generatora Malta, opowiadać będzie o doświadczeniach prowadzenia Ogrodu Łazarz, angażującego lokalnych mieszkańców i organizacje we współtworzenie zielonego skweru w poznańskiej dzielnicy. Wśród ekspertów spotkać będzie można m.in. Jolę Starzak i Dawida Strębickiego, architektów Generatora Malta na placu Wolności, prowadzących pracownię projektową Atelier Starzak Strębicki.