Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Marcin Oliva Soto
Galeriafot. Marcin Oliva Soto

Wybrane przez mieszkańców Łazarza utwory w aranżacji Iwony Skwarek z duetu Rebeka usłyszymy już w najbliższą niedzielę o godz. 18.00 w ogrodzie społecznościowym mieszczącym się na skwerze przy ul. Klaudyny Potockiej. Poznańska wokalistka razem z Bartoszem Szczęsnym współtworzy okrzyknięty nadzieją polskiej muzyki elektronicznej duet Rebeka. Ich debiutancki album, Hellada uzyskał tytuł Płyty Roku 2013 „Gazety Wyborczej”. Od tego czasu wystąpili m.in. na Malta Festival Poznań (jako energetyczny support Damona Albarna), festiwalu Open'er w Gdyni oraz na licznych festiwalach muzycznych, w tym na Primavera Sound Festival w Barcelonie.

W czwartek 23 lipca o godz. 19.00 w Ogrodzie Wilda zagra elektroniczno-popowe trio Small Mechanics. Zespół tworzą Dawid Kałuski (znany z zespołu Vavamuffin), Karol Wróblewski (wokalista legendarnego Collage) oraz Tymoteusz Miłowanow (gitarzysta The Cookies). Small Mechanics eksperymentuje, żongluje gatunkami muzycznymi i eksploruje świat maszyn [posłuchaj utworu Gęstnieją jesienie].

Zimowa, czyli wywodzący się z Wodzisławia Śląskiego zespół Anety Maciaszczyk – wokal, Michała Mentela – instrumenty oraz Michała Husaka – gitara i Jakuba Buczka – bas / sampler, zagra w niedzielę 26 lipca o godz. 19.00 w Kiosku na Jeżycach. Ich muzyka to mieszanka chłodnej, przestrzennej elektroniki z brudnymi gitarami w nieco odrealnionej formie, nawiązującej do brzmień z przełomu lat 80. i 90. XX w.

[Posłuchaj nagrania Zimowej z OFFsesji transmitowanej na żywo ze studia im. Agnieszki Osieckiej na antenie radiowej Trójki.]

Na wszystkie koncerty obowiązuje wstęp wolny!