Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

Czy rewolucja jest jeszcze możliwa? Czy historia jest prawdą czy fikcją? Idiomowy weekend na Malta Festival Poznań przebiegnie pod hasłem wywrotu.

W Landscape with skiproads (w piątek o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 19.30 w Pawilonie Nowa Gazownia) Pietera de Buyssera główną rolę zagrają świadkowie przełomowych historycznych wydarzeń – rękawiczka Adama Smitha, ostatnia butelka opróżniona przez Borysa Jelcyna, żołądek Tomasza z Akwinu czy ulubiony nóż Walta Disneya.

Miasto „lanego ołowiu" – tak emocjonalnie sterroryzowaną Jerozolimę nazywa Winter Family. Izraelska grupa przedstawia społeczeństwo żyjące w strachu o własne bezpieczeństwo, rozpamiętujące bolesną przeszłość i próbujące budować swoją teraźniejszą tożsamość. Jerusalem Cast Lead (sobota godz. 17.30 i niedziela godz. 18.00 w CK Zamek) to połączenie teatru dokumentalnego i widowiska audiowizualnego, które Winter Family przygotowało na podstawie zdjęć i materiałów dźwiękowych dokumentujących państwowe ceremonie obchodzone w Izraelu.

W Trilogy (niedziela godz. 19.30 w Teatrze Ósmego Dnia) Rabih Mroué tworzy na scenie multimedialny komentarz do wydarzającej się rewolucji w Syrii. Libański artysta łączy rzeczywistość – relacje wideo z rewolucji w Syrii – z fikcją.

Wejściówki na spektakle Landscape with skiproads, Jerusalem Cast Lead i Trilogy są wciąż dostępne w cenie 15 zł na www.malta-festival.pl oraz w stacjonarnych punktach eBilet.pl (m.in. CIM i Empik).