Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

Malta Festival Poznań znalazł się wśród dwunastu międzynarodowych festiwali zaprezentowanych na platformie Google Cultural Institute w ramach wystawy EFFE Awards 2015-2016: 12 Trendsetting Festivals from across Europe.

Wystawa prezentuje zdjęcia i filmy z festiwali sztuk performatywnych i wizualnych, które otrzymały Nagrodę EFFE 2015-2016 dla najbardziej innowacyjnych europejskich festiwali w ramach programu Komisji Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali.

Równolegle otwarta została wystawa Festivals: the Heart of Europe oraz ruszył projekt Google Cultural Institute – Performing Arts. To pierwsza platforma online umożliwiająca oglądanie wydarzeń kulturalnych w obrazie panoramicznym, z możliwością nawigacji w 360 stopniach. Projekt obejmuje ponad 60 najważniejszych scen artystycznych z 20 krajów i ponad 150 interaktywnych kolekcji zawierających łącznie 8000 tysięcy fotografii, klipów wideo i innych dokumentów. Na Google Cultural Institute można obecnie oglądać prezentacje 17 partnerów z Polski, m.in. wystawę poświęconą „(A)pollonii” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, udostępnioną przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Rejestracja spektaklu z angielskimi napisami dostępna jest dla użytkowników na całym świecie.