Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Fot. Marcin Oliva Soto
GaleriaFot. Marcin Oliva Soto

Międzynarodowe jury wyróżniło Malta Festival Poznań znakiem Europe for Festivals, Festivals for Europe Label 2015-2016 (EFFE Label). – Z satysfakcją możemy stwierdzić, że pierwsza generacja festiwali, którym przyznajemy EFFE Label 2015-2016 to przedsięwzięcia o wysokiej wartości artystycznej, które mają znaczenie w kontekście lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Znak jakości EFFE otrzymały festiwale reprezentujące 31 krajów europejskich i oferujące publiczności różnorodne aktywności i wielodyscyplinarny program – mówi przewodniczący międzynarodowego jury EFFE Vincent Baudriller, dytektor Theatre Vidy w Lozannie i były dyrektor Festival d’Avignon.

EFFE to platforma powstała z inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali, do której przyjęte zostały festiwale z 31 krajów, spełniające kryteria programu: oddanie sztuce, zaangażowanie społeczne oraz ukierunkowanie międzynarodowe i globalne. To także portal internetowy, skierowany do osób chcących odkrywać ciekawe wydarzenia kulturalne oraz do partnerów zainteresowanych współpracą międzynarodową.
Za kilka tygodni ukaże się Przewodnik po festiwalach, w którym zaprezentowane zostaną wszystkie wydarzenia należące do EFFE. Przewodnik będzie dostępny w wersji elektronicznej i papierowej.