Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Widzowie Malty mogli wziąć udział w dwóch wyjątkowych projektach łączących teatr, risercz społeczny i formę dokumentalną. Spektakle Stefana Kaegiego i Edit Kaldor powstały w ramach europejskiej sieci instytucji kultury House on Fire, której członkiem jest Malta Festival Poznań.

Dobrze znany w Polsce zespół Rimini Protokoll, którego współtwórca Stefan Kaegi był kuratorem Malty w 2012 roku, zaprezentował w poznańskich mieszkaniach akcję Europa w Twoim domu. Ich właściciele gościli kilkunastu uczestników szczególnej gry towarzyskiej. Uczestnicy wieczoru siedząc wokół stołu nad mapą Europy, dzielili się swoimi przemyśleniami na temat Starego Kontynentu i wcielali w decydentów, którzy mogą wpłynąć na jego kształt.

W wyjątkowym spektaklu Inwentarz bezsilności Edit Kaldor pokazała inną mapę – bezsilności poznaniaków, którzy dzielili się z widzami swoimi osobistymi doświadczeniami. Projekt tworzony od kilku miesięcy z udziałem mieszkańców Poznania był lokalną odsłoną cyklu, który artystka realizuje w różnych miastach Europy, m.in. Amsterdamie, Berlinie i Pradze.

Na finał festiwalu ogłoszone zostały tematy przewodnie i nazwiska kuratorów trzech kolejnych edycji Malta Festival Poznań [dowiedz się więcej].