Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

Premiera płyty Beethoven: ostatnie sonaty fortepianowe Marcina Maseckiego podczas czerwcowego 25. Malta Festival Poznań przyciągnęła na Dziedziniec Muzeum Archeologicznego tłumy melomanów [obejrzyj zdjęcia]. We wtorek 22 września o godzinie 20.00 w Filharmonii Narodowej kompozytor i pianista wykona trzy ostatnie sonaty fortepianowe Beethovena z zatyczkami w uszach i w specjalnych słuchawkach wygłuszających.

Warszawską premierę projektu poprzedzi wieczór w nowej siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego. 19 września o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z Marcinem Maseckim, rejestracja koncertu Scarlatti z 2013 r. oraz dokument o Die Kunst der Fuge – rejestracja eksperymentalnego koncertu pianisty, który odbył się na Nostalgia Festival Poznań w 2011 r., przeplatana wypowiedziami artysty na temat jego oryginalnego podejścia do słynnego cyklu fug Jana Sebastiana Bacha.

Koncert w Filharmonii Narodowej będzie symbolicznym zwieńczeniem sezonu letniego warszawskiego projektu Plac Defilad i początkiem akcji #WszyscyIdziemyDoFilharmonii, popularyzującej udział mieszkańców stolicy w życiu kulturalnym miasta. Polecamy!