Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Francesco Guidicini
Galeriafot. Francesco Guidicini

Jeden wieczór, dwa programy. Na otwarty koncert Michael Nyman Band, który odbędzie się 27 czerwca na Malta Festival Poznań złożą się pierwsze w Polsce wykonanie War Work: 8 song with Film – programu poświęconemu pamięci I wojny światowej oraz popularne utwory muzyki filmowej kompozytora.

W pierwszej części koncertu nad jeziorem Malta zabrzmi War Work: 8 song with Film. Fragmentom francuskich, niemieckich i amerykańskich archiwalnych nagrań z I wojny światowej zmontowanych przez Nymana towarzyszyć będzie cykl ośmiu pieśni skomponowanych do wierszy Davida Bomberga, Isaaca Rosenberga i Alfreda Lichtensteina, poetów piszących w czasach wielkiej wojny.

Pod hasłem The Baroque Programme: Selection kryją się ulubione utwory muzyki filmowej Michaela Nymana. W drugiej części koncertu brytyjski kompozytor wraz z zespołem wykonają muzykę znaną z takich obrazów w reżyserii Petera Greenawaya jak Kontrakt rysownika, Zet i dwa zera czy Making a Splash.

Świętowanie 25. urodzin Malty nad jeziorem Malta, od którego pochodzi nazwa festiwalu, rozpocznie się o godz. 22.00. Wspieramy akcję Kultura Dostępna. Urodzinowy koncert będzie otwarty i bezpłatny!