Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Wczorajszy wieczór z Michael Nyman Band był magiczny. Podczas urodzinowego koncertu na 25 lat festiwalu Malta wręczyliśmy pięć „Neonów Malty”, dla osób które szczególnie cenimy za wkład w rozwój tego wydarzenia. Jest to kontynuacja tradycji z 2010 roku, kiedy to przy okazji 20-lecia festiwalu wręczyliśmy 20 maltańskich Masek. Neony Malty otrzymali: Hugo de Greef, Anna Hryniewiecka, Jacek Żakowski, Jola Starzak i Dawid Strebicki oraz Grzegorz Głębocki. Specjalną nagrodę wręczyliśmy Wam – maltańskiej publiczności. Przez 25 edycji w liczbie przekraczającej 2 miliony uczestniczyliście, dyskutowaliście i inspirowaliście zmiany w festiwalu. Nowa formuła Malty sprawia, że dziś możemy spotykać się przez cały rok. Dziękujemy i chcemy Was na Malcie jeszcze więcej!

Lista nagrodzonych:

Hugo de Greef

za bycie międzynarodowym mentorem festiwalu

Poznańska Malta jest na mapie europejskich instytucji kultury całkiem sporym państwem. Hugo de Greef, dziękujemy, że jesteś naszym zagranicznym przewodnikiem i przyjacielem!

Annie Hryniewieckiej

za maltańską duszę, od zawsze

Cieszymy się, że Malta ma taką przyjaciółkę! Ania Hryniewiecka przez 6 lat była częścią naszego zespołu, przez kolejne gościła nas w CK Zamek. Jest niezawodną bratnią duszą festiwalu i wyciąga pomocą dłoń za każdym razem, kiedy Malta potrzebuje wsparcia.

Jackowi Żakowskiemu

za pogodzenie ognia i wody podczas debaty w sprawie spektaklu Golgota Picnic

Towarzyszył nam w najtrudniejszej sytuacji ostatnich pięciu lat. Dyskusja wokół Golgota Picnic poruszyła całą Polską, ale to właśnie na placu Wolności, w czterogodzinnej debacie Jacek Żakowski potrafił stworzyć miejsce dla budującej wymiany wszystkich poglądów.

Joli Starzak i Dawidowi Strebickiemu

za nową jakość w przestrzennym ładzie Malty

Przestrzeń, którą po raz pierwszy zaprojektowali dwa lata temu z dumą nazywamy nowym miejskim ładem. Joli Starzak i Dawidowi Strebickiemu za świeżą estetykę i podążanie za potrzebami mieszkańców w projektowaniu Generatora Malta. Dziękujemy za otwartość i energię, którą wnosicie do zespołu Malty!

Grzegorzowi Głębockiemu

za to, czego na Malcie nie widać

Zbudował 25 edycji festiwalu Malta – nie ma dla niego rzeczy technicznie i produkcyjnie niemożliwych . Dzięki Grzegorzowi Głębockiemu i wszystkim, których na Malcie nie widać, festiwal pędzi do przodu, bez usterek. 

Publiczności Malty

za entuzjazm, pasję, obecność i współtworzenie przez lata Malty

Malta to przede wszystkim Wy! Przez 25 edycji w liczbie przekraczającej 2 miliony uczestniczyliście, dyskutowaliście i inspirowaliście zmiany w festiwalu. Nowa formuła Malty sprawia, że dziś możemy spotykać się przez cały rok. Dziękujemy i chcemy Was na Malcie jeszcze więcej!