Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Fot. Fundacja Malta
GaleriaFot. Fundacja Malta

Czy gdyby Michael Nyman urodził się rok wcześniej, to imprezowałby z Jaggerem? Dlaczego woli gorący Meksyk od pochmurnego Londynu, w którym spędził całe życie? Jak wygląda tworzenie muzyki i czy wziętemu kompozytorowi wystarcza pięć procent talentu?

O tym wszystkim – ale także o wspomnieniach z pierwszego pobytu w Polsce, współpracy z Jane Campion, filmach Skolimowskiego i szalonych latach 60. – Michael Nyman opowiedział Milenie Rachid Chehab w wywiadzie dla Magazynu Świątecznego „Gazety Wyborczej”. Cały wywiad można przeczytać na stronie wyborcza.pl.

Michael Nyman Band wystąpi w Poznaniu 27 czerwca o godz. 22.00 nad jeziorem Malta. Na specjalnym urodzinowym koncercie Malta Festival Poznań usłyszymy 8 Songs with Film – program poświęcony rocznicy wybuchu pierwszej wojny światowej, a także The Baroque Programme: Selection, ulubione utwory muzyki filmowej Michaela Nymana. Wstęp na koncert Michael Nyman Band jest bezpłatny.