Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Miesięcznik "Teatr" podsumowuje sezon teatralny 2014/2015. Po raz dwudziesty piąty redakcja zaprosiła krytyków do wzięcia udziału w ankiecie podsumowującej ubiegły sezon teatralny. W opiniach 16 krytyków w 20 kategoriach znalazła się niejednokrotnie opera Czarodziejska góra, która powstała z inicjatywy Malta Festival Poznań i miała swoją prapremierę podczas 25.edycji tego wydarzenia. Doceniono pracę czterech artystów współtworzących spektakl: reżyserię Andrzeja Chyry, muzykę Pawła Mykietyna, scenografię Mirosława Bałki i libretto Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w kategorii najlepsze przedstawienie teatru muzycznego, muzyka, scenografia, najlepsza nowa polska sztuka (ogłoszona drukiem lub wystawiona) i najlepsza adaptacja teatralna.

Porywająca opera i jednocześnie wspaniały teatr.
Aneta Kyzioł, "Polityka" 

Poetycki, esencjonalny, uwzględniający współczesną perspektywę skrót powieści.
Kalina Zalewska Miesięcznik "Teatr" 

Czarodziejska góra jest koprodukcją Malta Festival Poznań, Krakowskiego Biura Festiwalowego, Programu II Polskiego Radia i Opery Bałtyckiej w Gdańsku.