Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

Dziś na pl. Wolności rozpoczynamy budowę Generatora Malta – miasteczka festiwalowego. Za siedem dni plac budowy zamieni się w zielone, artystyczne serce Poznania. Nowościami będą m. in. złożona z trawiastych poduch i żywych roślin strefa relaksu oraz wielozmysłowa przestrzeń dla dzieci. Tradycyjnie na placu Wolności pojawią się scena muzyczna i teatralna, Wolno Kuchnia i bar, punkt informacyjny, wypożyczalnia książek i gier oraz ulubiona strefa relaksu z hamakami.

Swoje szczególne miejsce w Generatorze Malta znajdą najmłodsi uczestnicy festiwalu. W Dzień Dziecka prezentujemy wybrane propozycje rodzinnego czerwca na Malta Festival Poznań.

Codziennie od godz. 10.00 do 18.00 otwarta będzie wielozmysłowa przestrzeń, zbudowana z elementów zaprojektowanych przez studentów School of Form, we współpracy z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. Strefa ta pomyślana została jako miejsce, gdzie pod okiem animatora dzieci będą mogły w zabawie odkrywać siebie i pobudzać swoją wyobraźnię.

W tym roku uruchamiamy także Świetlicę, otwartą od godz. 15.00 do 18.00 w dni powszednie. Chcemy, żeby była ona miejscem, gdzie dzieci z okolicznych kamienic oraz inni młodzi uczestnicy festiwalu, będą mogli towarzyszyć artystom w niecodziennych działaniach i poszukiwaniach nowego ładu w mieście.

Rodzinne weekendy na Malta Festival Poznań wypełnią warsztaty oraz spektakle dla dzieci. Na odkrywanie tego, co WOLNO, zaprosimy nie tylko dzieci, ale i rodziców. Warsztaty rodzinne poprowadzą Instytut Małego Dziecka i Czytogruszka. Maja Brzozowska-Brywczyńska zrealizuje cykl działań przywracających zabawkom nowe życie, a Młody Uniwersytet Artystyczny poprowadzi serię warsztatów dedykowanych architekturze placu Wolności. Spektakle dla dzieci pokażą Studio Teatralne Blum („Blumowe piosenki”), Teatr Fuzja („Elmer – słoń w kratkę”) i Anais Fleur („Mikrohistorie”). Natomiast redaktorzy radiowej „Trójki”: Michał Nogaś, Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska zaproszą najmłodszych uczestników Malty do wsłuchania się w stare bajki i legendy.

Wszystkie wydarzenia dla dzieci są bezpłatne, na niektóre z nich, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują bezpłatne zapisy. Od dziś można zapisać się na warsztaty prowadzone przez Instytut Małego Dziecka, Czytogruszkę oraz Młody Uniwersytet Artystyczny.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: zapisy@malta-festival.pl. Wszystkie informacje o programie Malta Festival Poznań dla dzieci znajdują się na stronie internetowej w zakładce DZIECI.