Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

W latach 90. Malta Festival Poznań wielotysięczna publiczność oglądała spektakle nie tylko na żywo, ale także przed ekranami telewizyjnymi. Na 25. urodziny Malty TVP przygotowała programy, które przypomną najważniejsze momenty w historii festiwalu. Maltańską codzienność będzie można śledzić na antenie WTK w studiu festiwalowym nadawanym już od dziś.

W świadomości wielu widzów koncert Buena Vista Social Club z 2000 roku zapisał się jako jeden z najpiękniejszych momentów Malty. Retransmisja kultowego koncertu Buena Vista Social Club 13 czerwca o godz. 00.20 na antenie TVP2. 

Poniedziałek będzie kolejnym spotkaniem z Malta: Performance. Drugi odcinek programu opowiada o wielkich widowiskach ulicznych i happeningach. W programie m.in. fragmenty spektakli La Fura Dels Baus z 1998 i 2011 roku, Compagnie Off, widowisko Le Peplum Royal de Luxe – monumentalna parodia hollywoodzkiej superprodukcji, oraz realizacje poznańskich teatrów alternatywnych: Teatru Usta Usta i Stefa Ciszy. Drugi odcinek Malta: Performance na antenie TVP Kultura w poniedziałek 15 czerwca o godz. 22:15. 

W piątek 12 czerwca na antenie WTK rusza pierwsze maltańskie studio. O godz. 19.50 widzowie WTK obejrzą materiał poświęcony Generatorowi Malta – relację z tego, co dzieje się na placu i w ogrodach społecznościowych. Kolejne raporty z tegorocznej Malty już w przyszłym tygodniu. Medialne informacje i doniesienia o Malta Festival Poznań można śledzić w zakładce MEDIA O NAS na www.malta-festival.pl.