Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Hugo Glendinning
Galeriafot. Hugo Glendinning

Poznań już od kilku dni rozświetla neon Tima Etchellsa Never Sleep. W tym tygodniu poznamy kolejne oblicza artystycznej działalności kuratora tegorocznego Idiomu Nowy Ład Światowy – lidera legendarnej brytyjskiej grupy Forced Entertainment (ang. „przymusowa rozrywka”), która działając od ponad 30 lat wywarła znaczący wpływ na kształt brytyjskiego teatru niezależnego i jest fenomenem w teatrze europejskim.

W środę, 17 czerwca o godz. 20.30 w Teatrze Nowym w Poznaniu odbędzie się polska premiera spektaklu The Notebook, będącego adaptacją powieści Ágoty Kristóf pt. Duży zeszyt. Na pustej scenie dwóch aktorów wciela się w głównych bohaterów – braci bliźniaków, którzy czytając z tytułowego zeszytu, rekonstruują swoje życie na węgierskiej wsi w czasie II wojny światowej. Drugi pokaz spektaklu odbędzie się w czwartek. Spektakl, którego premiera miała miejsce w maju 2014 roku w PACT Zollverein był pokazywany na najważniejszych scenach i festiwalach.

Tomorrow’s Parties, spektakl Forced Entertainment z 2011 roku, to kameralny, minimalistyczny dwugłos na temat możliwej i niemożliwej przyszłości świata. Na oświetlonej kolorowymi żarówkami, pustej scenie para aktorów – on i ona – spekuluje o hipotetycznej codzienności jutra. Na tytułowe, ironiczne pytanie o przyszłe imprezy nie ma jednej odpowiedzi. Tomorrow’s Parties pokażemy dwukrotnie – 20 (godz. 18.00) i 21 czerwca (godz. 20.00) w Pawilonie Nowa Gazownia. Po niedzielnym pokazie zapraszamy na rozmowę z Timem Etchellsem i aktorami Forced Entertainment.

Wejściówki na spektakle w cenie 15 zł są dostępne na www.malta-festival.pl i eBilet.pl.