Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Malta Festival Poznań po raz trzeci organizuje poznańską odsłonę Park(ing) Day, która odbędzie się 18 września 2015 r. i jest częścią dwudziestej piątej, urodzinowej edycji festiwalu.

Co roku w trzeci piątek września mieszkańcy na całym świecie przekształcają miejsca parkingowe w przestrzeń przyjazną człowiekowi. Na miejscach na co dzień zarezerwowanych dla samochodów pojawiają się leżaki, stoliki, trawa. Okoliczni mieszkańcy spędzają wspólnie czas, jedząc, rozmawiając, czytając książki. Park(ing) Day przypomina, że w przestrzeni publicznej najważniejsi są ludzie.

Miejscem dwóch ostatnich edycji Park(ing) Day Poznań organizowanych przez festiwal Malta był parking przy placu Kolegiackim – przestrzeni w sercu miasta, w całości zajętej przez samochody. W tym roku chcielibyśmy zwrócić uwagę na parking przy skrzyżowaniu alei Marcinkowskiego i ulicy 23 lutego. 

Park(ing) Day Poznań jest częścią miejskiej sekcji festiwalu – Generatora Malta, który jest motorem dla realizacji wizji Malta Festival Poznań jaką jest kreowanie dialogu pomiędzy sztuką a miastem. 

Szczegółowy program Park(ing) Day pojawi się wkrótce.