Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Marcin Oliva Soto
Galeriafot. Marcin Oliva Soto

Znamy nominowanych do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2015

14 września 2015 roku odbyło się posiedzenie Rady programowej ds. muzyki Instytutu Muzyki i Tańca, na którym wybrano nominowanych do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2015 w kategoriach: 'Osobowość Roku', 'Wydarzenie Roku' i 'Nagroda Honorowa'.

Wśród pięciu nominowanych w kategorii 'Osobowość Roku' znalazł się Paweł Mykietyn, twórca opery Czarodziejska góra, w reżyserii Andrzeja Chyry, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki, która powstała z inicjatywy Malta Festival Poznań i miała swoją prapremierę podczas 25.edycji tego wydarzenia. Paweł Mykietyn został uhonorowany Nagrodą Specjalną Miesięcznika „Teatr” za operę i muzykę do spektakli teatralnych. 

W kategorii 'Wydarzenie Roku' znalazł się koncert i album „Requiem ludowe” w wykonaniu Adama Struga i zespołu Kwadrofonik, zrealizowane przez Program 2 Polskiego Radia, którego współwydawcą jest Narodowy Instytut Audiowizualny

Opreratorem nagrody jest Instytut Muzyki i Tańca

O zwycięstwie będzie decydować kolegium elektorów, które tworzą rektorzy uczelni muzycznych, dyrektorzy instytutów muzykologii, prezesi związków twórczych, krytycy, dziennikarze oraz laureaci poprzednich edycji Nagrody.

Gala odbędzie się 11 listopada o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Więcej informacji: www.koryfeusz.org.pl