Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Wanda Wasilewska / Radio Merkury / mat. prasowe
GaleriaWanda Wasilewska / Radio Merkury / mat. prasowe

RYTM ŁAZARZA

 

Generator Malta zaprasza gimnazjalistów z Łazarza do wsłuchania się w rytm dzielnicy. Podczas trzech warsztatów, wspólnie z raperem, didżejem i dziennikarką radiową zbierzemy dźwięki Łazarza i kryjące się w nich historie. Na finał artyści zagrają koncert w Ogrodzie Łazarz.

Harmonogram:


WARSZTATY REPORTERSKIE 8 maja i 11-13 maja

Posłuchaj, co ma do powiedzenia Łazarz i stwórz swój autorski reportaż pod okiem poznańskiej mistrzyni. W programie m.in. wizyta w rozgłośni radiowej.
Prowadzenie: Wanda Wasilewska – dziennikarka Radia Merkury.


WARSZTATY DIDŻEJSKIE 12-14 maja

Poznaj techniki miksowania i podstawy skreczowania w praktyce. Weź udział w nagraniach terenowych. Stwórz swój własny kawałek!
Prowadzenie: Dawid Dąbrowski - kompozytor i producent muzyczny.

 
WARSZTATY RAPERSKIE 18-21 maja 

Poznaj raperskie sposoby na dobry tekst. Usłysz kawałek historii międzynarodowego hip-hopu i spróbuj swoich sił podczas wizyty w studiu nagrań.
Prowadzenie: 5000 - warszawski raper.

 
KONCERT FINAŁOWY z udziałem muzyków prowadzących zajęcia 22 maja, 18:30


Dołącz do wydarzenia na FB! 

***

Warsztaty dla młodzieży (13-16 lat). Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia: ogrodlazarz@malta-festival.pl

Miejsce: OGRÓD ŁAZARZ (między blokami przy ul. Potockiej 39 i 41)

RYTM ŁAZARZA jest częścią projektu "Włącz Łazarz" realizowanego w ramach Otwartej Strefy Kultury dzięki połączeniu sił różnych inicjatyw zaangażowanych we wspólne działanie na rzecz kreatywnego wykorzystania pustostanów, odnawiania zaniedbanych przestrzeni i tworzenia miejsc przyjaznych kulturze w dzielnicy Łazarz.

***
Wanda Wasilewska / dziennikarka Radia Merkury

Dziennikarka, reportażystka od 1991 roku związana z poznańskim Radiem Merkury, współpracowniczka Studia Reportażu i Dokumentu oraz Programu III Polskiego Radia. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, m.in. Grand Prix Światowego Festiwalu Sztuk Multimedialnych Premios Ondas w Barcelonie, Nagrody Artystycznej Miasta Poznania, Nagrody im. Stana Musiała i Edwarda J. Piszka, Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Złotego Mikrofonu oraz Polskiego Pulitzera – wspólnie z Marią Blimel i indywidualnie. Zajmuje się przede wszystkim publicystyką społeczną (problemy ludzi niepełnosprawnych, bezdomnych, bezrobotnych, uzależnionych) i kulturalną (teatr, literatura, piosenka poetycka).

   
Dawid Dąbrowski / resmover
   

Kompozytor teatralny i producent muzyczny. Z wykształcenia filozof i filolog polski (Uniwersytet Szczeciński). Zajmuje się muzyką improwizowaną i szeroko pojmowaną elektroniką. Dźwięki generuje z własnoręcznie zbudowanych instrumentów, mikrofonów, przetworników piezoelektrycznych, zabawek. Od 2011 roku skomponował muzykę do spektakli: “Słodka Fibi” w reżyserii Iwo Vedrala (Teatr Niekonsekwentny w Szczecinie), “Śmierć Pracownika” w reżyserii Iwo Vedrala (Teatr Polski w Poznaniu), “Wieczny Kwiecień” w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur (Teatr Polski w Poznaniu).


5000

Raper, badacz kultury hip-hop. Współtwórca kolektywu aktywistów hip-hopowych Rhymes of Resistance - Rymy Oporu, odpowiedzialnego m.in. za pierwszy w Polsce żeński festiwal hip-hopowy All Girls Rap Fest od 2013 roku organizowany co roku w kilku miastach w Polsce. Praktyk idei DIY (do it yourself), w ramach której własnym sumptem - bez pomocy wytwórni muzycznych - kolaborując ze współtwórcami własnoręcznie realizuje nagrania, wydaje albumy oraz pod pseudonimem ZkoghzVizion realizuje teledyski i tworzy oprawę wizualną do swoich występów.

  
AGNIESZKA RÓŻYŃSKA / koordynatorka RYTM ŁAZARZA  

Absolwentka polsko-angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych, Studium Animacji Społecznej i Kulturalnej oraz kursu liderów organizacji pozarządowych; wieloletnia animatorka działań młodzieżowych.