Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Bartosz Dziamski
Galeriafot. Bartosz Dziamski

Olga Tokarczuk, Małgorzata Łukasiewicz, Mirosław Bałka, Andrzej Chyra, Jacek Dehnel, Artur Domosławski, Łukasz Orbitowski, Wojciech Orliński, Ziemowit Szczerek, Michał Zygmunt – to tylko niektórzy goście tegorocznego maltańskiego Forum, czyli dyskusji, które budują kontekst dla prezentowanych projektów artystycznych. Codziennie od niedzieli 21 czerwca do soboty 27 czerwca na placu Wolności spotykać będziemy pisarzy, literaturoznawców, socjologów, dziennikarzy i oczywiście maltańskich artystów. Program przygotowywany jest wspólnie z Instytutem Książki i Programem III Polskiego Radia w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jak zmieni się nasz kraju w ciągu najbliższych 35 lat? Czy miasta staną się anonimowymi sypialniami? Czy przestaniemy być narodem homogenicznym? Czy znana nam Europa rozpadnie się, zestarzeje? A jak zmieni się świat? Czy Stany Zjednoczone wciąż będą hegemonem? Co z Chinami, Rosją, Ameryką Południową? Już jutro 23 czerwca o godz. 18.00 na placu Wolności pierwsze spotkanie z cyklu trzech rozmów Polska, Europa, Świat. Rok 2050. Gościem Szymona Kłoski i Michała Nogasia będzie Ziemowit Szczerek – laureat Paszportu „Polityki" w kategorii Literatura, autor książek Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian, Rzeczpospolita zwycięska, Siódemka.
W piątek 26 czerwca porozmawiamy o literaturze przyszłości i przyszłości w literaturze a spotkanie w sobotę 27 czerwca będzie okazją do dyskusji z twórcami opery Czarodziejska góra.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny!