Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Zespół Schwalbe, jedno z odkryć teatru holenderskiego ostatnich lat, wystąpi w najbliższy weekend na Malta Festival Poznań. W Schwalbe is looking for crowds bierze udział 80 osób – zawodowych performerów oraz poznaniaków, którzy zdecydowali się dołączyć do projektu. Podczas spektaklu znajdziemy się wśród tłumu, który z jednej strony przyciąga i budzi fascynację, z drugiej – kojarzy się z zagrożeniem. Spektakl został wybrany przez Tima Etchellsa do programu Idiomu Nowy Ład Światowy. To pierwsza wizyta Schwalbe w Polsce! Spektakle Schwalbe odbędą się w piątek 20 czerwca o godz. 20.00 oraz w sobotę 21 czerwca o godz. 18.00 w Starej Rzeźni.

Poznaniacy odgrywają także główne role w wyjątkowych spektaklach Europa w Twoim domu Rimini Protokoll. Codziennie, aż do niedzieli 21 czerwca, w prywatnych mieszkaniach przy dużym stole odbywa się będzie szczególna gra dla piętnastu osób. Kolejne odsłony projektu gościć będą na poznańskich Jeżycach i w Śródmieściu [zobacz zdjęcia z próby spektaklu w Poznaniu].

W ten weekend dowiemy się też, jak widzą przyszłość artyści z Forced Entertainment. W pytaniu o tytułowe „przyszłe imprezy” zawiera się „sprytna strategia” brytyjskiego zespołu, który o tematach poważnych mówi w sposób lekki – jak zauważa w maltańskim filmie Piotr Gruszczyński, dramaturg Nowego Teatru. Pokazy Tomorrow's parties w sobotę 20 czerwca o godz. 18.00 i w niedzielę 21 czerwca o godz. 20.00 będą ostatnią szansą na poznanie „na żywo” twórczości zespołu. Blok spektakli Forced Entertainment na Malcie zakończy spotkanie z Timem Etchellsem i aktorami Forced Entertainment, które odbędzie się po niedzielnym spektaklu.

Trzydziestoletnią historię grupy, teksty performansów i wywiady składają się na książkę Tima Etchellsa Tak jakby nic się nie wydarzyło. Teatr Forced Entertainment, pod redakcją Katarzyny Tórz, która ukazała się nakładem Fundacji Malta i i wydawnictwa ha!art. To pierwsze na polskim rynku kompendium wiedzy o jednej z najważniejszych grup teatralnych w Europie.

Na wszystkie pokazy Schwalbe is looking for crowds oraz Tomorrow's parties wciąż dostępne są wejściówki w cenie 15 zł. W niedzielę 21 czerwca o godz. 17.00 obędzie się też specjalny, dodatkowy pokaz Europa w Twoim domu w języku angielskim. Wejściówki idostępne są na www.malta-festival.pl oraz w stacjonarnych punktach eBilet.pl (m.in. CIM i Empik).