Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

Nowy ład globalnie

Vlatka Horvat, 15th Extraordinary Congress*
Piętnasty i – jak głosi tytuł – „nadzwyczajny” kongres, którego uczestniczkami będą emigrantki z krajów byłej Jugosławii. Prawdziwych kongresów socjalistycznej partii Jugosławii było czternaście. W tym piętnastym, fikcyjnym, niewypowiedziane, indywidualne historie będą opowiadane przez kobiety.

25 / 06 / godz. 17.00 (uwaga! spektakl w języku PL z możliwym tłumaczeniem symultanicznym dla widzów anglojęzycznych)


Rabih Mroué, Trilogy. On Three Posters / The Inhabitants of Images / Pixelated Revolution*
Relacja i komentarz do trwającej od czterech lat rewolucji w Syrii, która przybierze formę performatywnego wykładu, filmu i montażu fotograficznego.

28 / 06 / godz. 19.30


Winter Family, Jerusalem Cast Lead*

W audiowizualno-tanecznym spektaklu Ruth Rosenthal opowiada i śpiewa o „terrorze emocjonalnym” Izraela, państwa, z którego pochodzi.
27 / 06 / godz. 17.30
28 / 06 / godz. 18.30

Rimini Protokoll, Europa w Twoim domu*

Kilkanaście osób spotka się w prywatnym poznańskim mieszkaniu i zagra w nietypową grę o przyszłości Europy. Słynna grupa Rimini Protokoll powraca do Poznania.
15 – 21 /06 / różne godziny 


Tiago Rodrigues, If the window would open*

Komunikaty, newsy, wiadomości – to porządek, w którym żyjemy na co dzień. Jaki jest wpływ mediów na nasze emocje i rozumienie świata? Krytyczny i zabawny spektakl najważniejszego reżysera w teatrze portugalskim.

23 / 06 / godz. 20.00
24 / 06 / godz. 18.00

Forced Entertainment, The Notebook* 

Na pustej scenie dwóch aktorów wcieli się w głównych bohaterów – braci bliźniaków, którzy czytając z tytułowego zeszytu, rekonstruują swoje życie na węgierskiej wsi w czasie II wojny światowej. Adaptacja słynnej powieści Ágoty Kristóf.

17 – 18 /06 / godz. 20.30


Nowy ład społecznie

Schwalbe, Schwalbe is looking for crowds*
Czy tłum 100 osób na scenie zapewni poczucie bezpieczeństwa czy obudzi lęk? Holenderscy artyści zapraszają do współpracy lokalnych performerów i w spektakularny sposób sprawdzają jak masy ludzkie mogą zachować się na scenie.
20 / 06 / godz. 20.00
21 / 06 / godz. 18.00


Vlatka Horvat, This Here and That There*

Scenerią perfromansu jest zbiornik wodny zlokalizowany w rosarium w Parku Cytadela. Ośmiogodzinna choreografia wprowadza w stan kontemplacji i refleksji nad porządkiem społecznym i przestrzennym, który ulega ciągłej destrukcji, po to by powstać na nowo.
27 / 06 / godz. 10.00

Edit Kaldor, Inwentarz bezsilności*

Spektakl z pogranicza teatru dokumentalnego i akcji społecznej. Jego tematem jest poczucie bezradności dzielone przez wszystkich ludzi niezależnie od pochodzenia, sytuacji ekonomicznej i przekonań. Na scenie mieszkańcy Poznania pokażą pejzaż bezsilności zbudowany z własnych historii i doświadczeń.
24 / 06 / godz. 20.00
25 / 06 / godz. 20.30

(Uwaga! spektakl w języku PL z możliwym tłumaczeniem symultanicznym dla widzów anglojęzycznych)

Nowy ład zmyślony


Forced Entertainment, Tomorrow’s Parties
Czy wszystkich nas czeka życie w jednym gigantycznym mieście, większość ludzi stanie się seryjnymi mordercami, a może ocaleje tylko pięć osób, które zamieszkają we wspólnym domu? Kameralny spektakl o możliwej i niemożliwej przyszłości świata.
20 / 06 / godz. 18.00
21 / 06 / godz. 20.00

(Uwaga! spotkanie z Timem Etchellsem i Forced Entertainment odbędzie się 21/06 / godz. 21:30)

Deborah Paerson, The Future Show*

Monolog o indywidualnych marzeniach, planach i wyobrażeniach, które motywują nas do działania, ale mogą także być źródłem rozczarowań i lęków. Artystka relacjonuje to, co jej się dopiero przydarzy – od momentu, gdy skończy się spektakl i widzowie opuszczą salę aż do śmierci.
22 / 06 / godz./ 20.00
23 / 06 / godz. 18.00

Pieter De Buysser, Landscape with skiproads*

Żeby dostrzec przeszłość artysta zgromadzi na scenie szczególne przedmioty, m.in. rękawiczkę Adama Smitha, ostatnią butelkę opróżnioną przez Borysa Jelcyna czy ulubiony nóż Walta Disneya. Czy historia jest prawdą czy fikcją? Czy pozostało nam jedynie fantazjować na jej temat? Czy możliwa jest jeszcze rewolucja?
26 / 06 / godz. 17.00
27 / 06 / godz. 19.30

Nowy ład wewnętrzny

Mykietyn / Sikorska-Miszczuk / Chyra / Bałka, Czarodziejska góra 
Współczesna interpretacja słynnej powieści Thomasa Manna. Według zaproszonych artystów to historią o miłości, zdradzie, zemście i śmierci, ale też o stanie naszej cywilizacji.
26 – 28 / 06 / godz. 19.00

Romeo Castellucci, Doktor Faustus 
Instalacja/koncert inspirowany powieścią Thomasa Manna. Główny bohater książki, Adrian Leverkühn, jest człowiekiem racjonalnym i wycofanym z życia, przekraczającym w swojej muzyce dozwolone granice moralne i filozoficzne. W zamian za artystyczny geniusz zawiera pakt z diabłem.
24 – 26 / 06 / godz. 17.00, 18.00, 19.00


Tim Etchells, Never Sleep 
Neon Tima Etchellsa umieszczony przy wejściu do Starej Rzeźni jest znakiem wielkomiejskiego tempa ale też wezwaniem do zachowania czujności wobec kształtu świata i jego nowych porządków.
8 – 28 / 06 / 24 h