Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Warsztaty dla dzieci z recyklingu 2014
GaleriaWarsztaty dla dzieci z recyklingu 2014

Od 2014 roku w programie Generatora Malta dzieci zajmują miejsce szczególne. W ramach cyklu WOLNO DZIECIOM zapraszamy je do społeczno-artystycznych działań i podążamy tropem ich obywatelskiej wyobraźni.

Działamy głównie w miejscach, które mali obywatele dobrze znają, w ich dzielnicach, ale też w jednej z miejskich agor, na placu Wolności, gdzie w czerwcu ponownie będzie bić serce Malta Festival Poznań. To właśnie tam, na czas festiwalu, postanowiliśmy stworzyć dla nich bezpieczną, przyjazną i kreatywną przestrzeń twórczej zabawy i leniuchowania.

Do współpracy zaprosiliśmy ekspertki z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu, które co dzień przyglądają się dziecięcemu światu w działaniu. Ich wiedza i doświadczenie będą punktem wyjścia dla pracy studentów School of Form. Podczas warsztatów "Przestrzeń trzecim nauczycielem" powstaną pomysły jak zaaranżować strefę dla dzieci na placu Wolności. Najciekawsze z nich zostaną zrealizowane pod okiem Joli Starzak, architektki wykładającej w School of Form.
 

***

Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren (IMD) jest organizacją pozarządową, która od 1993 roku promuje znaczenie wczesnego dzieciństwa i dobrej jakości edukacji dla rozwoju człowieka, realizując projekty o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Misją Instytutu jest budowanie kultury małego dziecka jako integralnej części społeczeństwa demokratycznego.

Programy Instytutu kierowane są do dzieci od urodzenia do 7 roku życia i ich najbliższego środowiska rodzinnego i edukacyjnego oraz wszystkich uczestników przestrzeni społecznej, w której żyją małe dzieci. IMD pracuje w oparciu o autorską koncepcję (Podejście IMD) skoncentrowaną na perspektywie małego dziecka, która określa specyfikę i sposób pracy na rzecz małych dzieci i opiera są na wysokich standardach jakości i najlepszych światowych wzorcach. Zespół Instytutu łączy wrażliwość na potrzeby małych dzieci i ich środowiska z profesjonalnym podejściem i pasją w pracy.