Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

O godz. 19.30 teatralną Maltę zamknie Trilogy: On Three Posters / The Inhabitants of Images / Pixelated Revolution Rabiha Mroué, jedno z najbardziej dyskutowanych dzieł na Documenta w Kassel (2013), najważniejszym festiwalu sztuk wizualnych w Europie. Trilogy to połączenie spektaklu, performansu i zdarzenia wizualnego, w którym artystę interesują sposoby przedstawiania przeżyć kolektywnych i społeczne oddziaływanie obrazów konfliktu. Jak pokazuje się rewolucję w Syrii? Jakie jest symboliczne oddziaływanie jej obrazów?

Rabih Mroué jest Libańczykiem, urodził się i mieszka w Bejrucie, swoje projekty pokazuje na najważniejszych festiwalach teatralnych i festiwalach sztuk wizualnych w Europie. Jego prowokacyjne i polityczne performanse często wykorzystują nagrania z ulic, z samego centrum trwających działań wojennych, pokazują dzieło w procesie trwania, nie jako skończoną całość. 

To kolejna wizyta Mrouégo w Poznaniu. Trzy lata temu w ramach Idiomu Akcje Azjatykie / Asian Investments, w 2012 roku artysta pokazał na festiwalu głośny spektakl 33 rounds and few seconds.