Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Marcin Oliva Soto
Galeriafot. Marcin Oliva Soto

Twórczość Thomasa Manna stanie się w tym roku drugim filarem tematycznym Malta Festival Poznań. Oprócz Czarodziejskiej góry w mannowskim programie znajdzie się instalacja/koncert Romea Castellucciego, performans Marcina Maseckiego, filmy i dyskusje. Romea Castellucciego porównuje się do takich wizjonerów teatru, jak Jerzy Grotowski, Tadeusz Kantor czy Robert Wilson. Artysta jest m.in. laureatem weneckiego Złotego Lwa za całokształt twórczości. W 2013 roku był kuratorem Idiomu Oh Man, Oh Machine na Malta Festival Poznań. Jego instalacja na tegorocznym festiwalu będzie komentarzem do powieści Doktor Faustus Thomasa Manna. Do tej samej książki niemieckiego noblisty nawiąże performans Marcina Maseckiego, pianisty i kompozytora, laureata Paszportu „Polityki”. Artysta wykona ostatnią sonatę Ludviga van Beethovena tak, by jak najbardziej zbliżyć się do perspektywy głuchego kompozytora. Mannowski opis ostatniej sonaty Bethoveena na kartach Doktora Faustusa przeszedł do historii muzyki.

W programie poświęconym twórczości Thomasa Manna chcemy nie tylko przypomnieć sylwetkę jednego z najbardziej znanych i najsilniej oddziałujących pisarzy europejskich, ale stworzyć też pole do dyskusji nad aktualnością jego powieści.

Harmonogram wydarzeń, bilety oraz bezpłatne wejściówki będą dostępne w pierwszej połowie maja na www.malta-festival.pl.