Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. European Festivals Association (EFA)
Galeriafot. European Festivals Association (EFA)

18 lutego w Brukseli odbędzie się spotkanie przy okrągłym stole Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali* (EFA) z Tiborem Navracsicsem, Komisarzem ds. Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu. Od 2006 roku EFA w porozumieniu z Komisją Europejską zajmują się kluczowymi tematami dla rozwoju europejskiej kultury. Wśród uczestników spotkania będzie Michał Merczyński, dyrektor Malta Festival Poznań.

*Europejskie Stowarzyszenie Festiwali (EFA) jest organizacją patronacką dla festiwali w Europie i na świecie, reprezentującą 100 festiwali, narodowe stowarzyszenia festiwali i sieci kulturalne z 40 krajów. EFA zapoczątkowało działanie Atelier dla Młodych Menedżerów Festiwali w 2006 roku; w 2014 roku Malta Festival Poznań było współorganizatorem Atelier w Poznaniu. W 2015 roku festiwal Malta otrzymał jako jedyny z Polski i jeden z dwunastu w Europie otrzymał Nagrodę EFFE dla wydarzeń wyznaczających festiwalowe trendy.