Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

Wciąż nie ma Dawcy Szpiku dla 14letniego Piotrusia z Poznania!

Rejestracja potencjalnych dawców podczas Malta Festival Poznań na placu Wolności
20-21.06 Godziny: 11:00 – 19:00

Chorobę u Piotrka wykryto 3 lata temu. Diagnoza była jak wyrok ostra białaczka szpikowa. Po ciężkiej walce i przebytej chemio i radioterapii udało się ją wyciszyć. Niestety nie na długo. We wrześniu 2013 roku choroba wróciła zmieniając ponownie beztroskie i radosne życie chłopca w szpitalną smutną codzienność i walkę. W tej chwili jedyną szansą na życie jest dla Piotrusia przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Rodzina i przyjaciele także rozpoczęli walkę i poszukiwania dawcy, jednak do tej pory nie udało się go znaleźć. Jeśli chcesz pomóc Piotrusiowi i Innym chorym zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku w bazie Fundacji DKMS Polska. Dzięki rejestracji będzie można sprawdzić, czy to TY jesteś zgodnym Dawcą dla Piotrusia lub innego chorego.

Jeśli jesteś już w bazie, przyłącz się do poszukiwań i PODZIEL SIĘ TĄ INFORMACJĄ Z INNYMI, DOSTĘPNIJ, OPOWIEDZ O DAWSTWIE BLISKIM. Pomóż nam dotrzeć do kolejnych osób, które zechcą pomóc. 

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnozę: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 2 5 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla Piotrka i Innych dzięki uprzejmości organizatorów Targów Śniadaniowych przygotowujemy akcję rejestracji. 

Więcej informacji o Fundacji DKMS: www.dkms.pl