Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Hugo Glendinning
Galeriafot. Hugo Glendinning

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu teatralnego „Didaskalia” i bloku poświęconego zespołowi Forced Entertainment oraz jego założycielowi – Timowi Etchellsowi. Kuratora tegorocznego Idiomu Malty Nowy Ład Światowy / New World Order przybliżają teksty Annemarie Matzke, Katarzyny Tórz oraz notatki o spektaklu Quizoola! Tima Etchellsa, będące zarazem zapowiedzią książki Tak jakby nic się nie wydarzyło. Teatr Forced Entertainment, która ukaże się w czerwcu nakładem Fundacji Malta i Wydawnictwa ha!art.

Tim Etchells w rozmowie z Katarzyną Tórz o oczekiwaniach wobec widza
Chcę go nastroić na określony rejestr uważności, skłonić do refleksji nad znaczeniem obecności w teatrze, nad siłą, która sprawia, że coś jest przedstawiane. Nie chodzi o produkowanie afektu, ale o rozważenie jak został on wytworzony, jakie mechanizmy zostały wprzęgnięte w proces gry. Jest to proces samozwrotny, skłaniający widza do analizy procesu oglądania i przemyślenia tego, gdzie jesteśmy – w przestrzeni teatru, ale także gdzieś dalej, poza nim, w świecie.