Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Klub Krąg
Galeriafot. Klub Krąg

ZAGŁOSUJ!

Wierzba rosnąca w Ogrodzie Łazarz, jako jedyne poznańskie drzewo, dostała się do finału konkursu DRZEWO ROKU Klubu Gaja! Teraz wszystko zależy od Waszych głosów. Głosować można na stronie www.drzeworoku.pl! Konkurs ma na celu wyszukanie przykładów ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest dla niej wyjątkowe.

Łazarska Wierzba Łącząca, bo tak białe drzewo się zowie, ma 40 lat i 11 metrów wysokości. Wierzba, wokół której gromadzą się mieszkańcy dzielnicy Łazarz podczas spotkań w społecznościowym Ogrodzie, została zgłoszona do konkursu przez Stowarzyszenie Promocji Dziedzictwa „Kasztelania Ostrowska” w partnerstwie z Klubem Osiedlowym „Krąg” oraz Generatorem Malta.

Nasza wierzba to świadek przemian miasta i historii życia mieszkańców w ostatnim półwieczu. Jeszcze 50 lat temu w miejscu, gdzie obecnie rośnie wierzba, dominowała rozproszona zabudowa wolnostojących domów z ogrodami i sadami. Stopniowo ich miejsce zajęły kilkupiętrowe bloki mieszkalne, garaże i ciepłownia. W lutym 2013 roku Generator Malta zaproponował założenie ogrodu społecznościowego pod wierzbą. Od tamtego czasu mieszkańcy i organizacje społeczne tworzą w cieniu drzewa przyjazny, zielony skwer Ogród Łazarz.

Oddaj swój głos na poznańską wierzbę!

Przeczytaj opowieści o wszystkich DRZEWACH ROKU!