Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

Z ogromną radością informujemy o sukcesie Wierzby z Ogrodu Łazarz, dostała się bowiem do finału konkursu DRZEWO ROKU Klubu Gaja! Konkurs ma na celu promowanie postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukanie przykładów ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest dla niej wyjatkowe. W konkursie brało udział 115 zgłoszeń z całej Polski, jury brało pod uwagę historię i opis drzew, z których wybrało finałową szesnastkę – osiem dębów, jodłę, sosnę, platana, wierzbę, dwa jesiony, grab oraz jabłoń.

Łazarska Wierzba Łącząca, bo tak białe drzewo się zowie, ma 40 lat i 11 metrów wysokości. Wierzba, wokół której gromadzą się mieszkańcy dzielnicy Łazarz podczas spotkań w społecznościowym Ogrodzie, została zgłoszona do konkursu przez Stowarzyszenie Promocji Dziedzictwa „Kasztelania Ostrowska” w partnerstwie z Klubem Osiedlowym „Krąg” oraz Generatorem Malta. 

Trzymamy kciuki za wszystkie finałowe drzewa, ostateczne wyniki głosowania internautów w czerwcu!

Przeczytaj opowieści o DRZEWACH ROKU!