Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria"Czarodziejska góra" / fot. M. Zakrzewski

W autorskim podsumowaniu roku 2015 tygodnika "Polityka", w kategorii wydarzenie kulturalne: muzyka poważna, na trzecim miejscu znalazła się opera "Czarodziejska góra" Pawła Mykietyna, w reżyserii Andrzeja Chyry, z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki, która jest koprodukcją Malta Festival Poznań, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Programu II Polskiego Radia.

W opinii Doroty Szwarcman "Czarodziejska góra" Pawła Mykietyna to nowe dzieło jednego z najwybitniejszych kompozytorów średniego pokolenia zostało zamówione przez Festiwal Malta w Poznaniu. Wybitna muzyka, znakomici wykonawcy, poruszająca całość.

Niezwykle nam miło poinformować, że wśród wyróżnionych wydarzeń kulturalnych roku przez tygodnik "Polityka" znalazł się również nasz muzyczny festiwal Nostalgia.

Na pierwszym miejscu według tygodnika "Polityka" znalazł się 17. Konkurs Chopinowski a za nim otwarcie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Więcej o laureatach.