Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Już od jutra przez najbliższy miesiąc w warszawskiej Winosferze, ul. Chłodna 31 oglądać będzie można wystawę plakatów z 25. lat Malta Festival Poznań. Wystawa jest wydarzeniem z okazji urodzinowego roku festiwalu Malta.

Tegoroczna edycja zakończyła się sukcesami. Malta Festival Poznań jako jedyny z Polski i jeden z dwunastu w Europie otrzymał Nagrodę EFFE dla wydarzeń wyznaczających festiwalowe trendy, przyznaną w ramach programu Komisji Europejskiej, zainicjowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Festiwali. Twórcy opery „Czarodziejska góra”, która powstała z inicjatywy i miała swoją premierę w czerwcu na Malta Festival Poznań, otrzymali nagrody miesięcznika „Teatr”. Andrzej Chyra, odebrał wczoraj Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera sezonu a Paweł Mykietyn, Nagrodę Specjalną „Teatru”.

Przez najbliższy miesiąc zapraszamy do Winosfery na podróż przez galerię maltańskich plakatów. Na wystawie obejrzeć można prace m.in. grafika Igora Morskiego, rzeźbiarza Jerzego Kaliny, Wojciecha Krukowskiego – twórcy Akademii Ruchu, Grzegorza Laszuka – założyciela Komuny Otwock, Marcina Libera - jednego z założycieli poznańskiego teatru „Usta Usta” czy najnowsze plakaty Arkadiusza Romańskiego i Łukasza Knasieckiego z agencji Huncwot, trzykrotnych laureatów prestiżowych European Design Awards.