Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Paula Lobo
Galeriafot. Paula Lobo

Prapremiera spektaklu There Might Be Others w reżyserii nowojorskiej choreografki Rebecci Lazier, otworzy dziś o godz. 18.00 program Stary Browar Nowy Taniec na Malcie. Dziesiąta, maltańska odsłona programu, który jest prezentacją premierowych i najciekawszych wydarzeń browarowej sceny tanecznej, po raz pierwszy potrwa trzy tygodnie i obejmie aż dwadzieścia wydarzeń.

Tegoroczny program zbudowany jest wokół tematyki postmodern dance, czyli tańca, który wydarza się w przestrzeni między sztuką a zachowaniami codziennymi. Na tanecznej scenie Starego Browaru zagoszczą spektakle zarówno uznanych twórców (Jérôme’a Bela, Willi Dornera, Frédéricka Giesa, Isabelle Schad), jak i reprezentantów najmłodszego pokolenia – choreografów z m.in. Polski i Izraela.

Czy wszystko może być tańcem i czy każdy może być tancerzem? Do pytania stawianego przez postmodern dance oprócz spektakli odniesie się także wystawa Let’s Dance. Jej kuratorzy: Joanna Leśnierowska, Tomasz Plata i Agnieszka Sosnowska zapowiadają, że prace proponują rozmowę o tańcu w demokratycznym tonie i często popowej formie, bo to właśnie kultura popularna pozwoliła każdemu z nas uwierzyć w to, że może tańczyć. A zatem let’s dance!