Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Galeria

Dziś o godz. 17.00 rozpoczyna się piętnasty nadzwyczajny kongres. Performans Valtki Horvat to trwające cztery godziny spotkanie siedmiu emigrantek z byłej Jugosławii. Polską odsłonę projektu poprowadzi Wanda Wasilewska – dziennikarka Radia Merkury. Wśród zagadnień poruszanych podczas 15th Extraordinary Congress pojawiają się takie hasła jak: „Tito”, „Ex-Ju nostalgia” czy „zaginione życia”. Kongres ma otwartą strukturę – w czasie jego trwania widzowie mogą wchodzić i wychodzić z sali w dowolnym momencie.

Samą Vlatkę Horvat zobaczymy w sobotę w trwającym od godz. 10.00 do 18:00 wyjątkowym performansie This Here and That There. Scenerią jej działania jest zbiornik wodny w rosarium w Parku Cytadela. Artystka wykonywać będzie powtarzalne działania z użyciem kilkudziesięciu krzeseł.

Wejściówki w cenie 15 zł na 15th Extraordinary Congress są wciąż w sprzedaży na www.malta-festival.pl, w stacjonarnych punktach eBilet.pl (m.in. CIM i Empik), będą także dostępne w Teatrze Ósmego Dnia przed spektaklem. Wstęp na This Here and That There jest wolny.