Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Nowa Gazownia to projekt kreujący nowy rodzaj przestrzeni publicznej. W tej przestrzeni kultura i edukacja będą czynnikami budowania nowych więzi społecznych i inicjatyw gospodarczych. Pawilon Nowa Gazownia jest miejscem prezentacji różnorodnych form artystycznych, począwszy od spektakli dla dzieci, teatru tańca, projekcji filmowych przez koncerty, warsztaty, wystawy na prezentacji złożonych instalacji skończywszy. Jest to miejsce o bardzo dużym potencjale aranżacyjnym co sprawia, że cieszy się zainteresowaniem różnych organizatorów, skupiając wokół siebie cały przekrój publiczności. Organizator działań w Nowej Gazowni jest Fundacja Czapski Art Foundation.

W ubiegłych latach w Pawilonie gościły m.in.: Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR 2012, VII Międzynarodowy Festiwal Jazzowy MADE IN CHICAGO, Ethno Port Poznań Festiwal, Nordic Jazz Festival, FRIV Festiwal Muzyki Improwizowanej, Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, Międzynarodowy Festiwal „Poznań Baroque”, warsztaty w ramach AKADEMII NA OKRĄGŁO, spektakle Centrum Sztuki Dziecka w ramach Sceny Prezentacji oraz projektu Sztuka Szuka Malucha, Warsztaty Polskiego Teatru Tańca.

Pawilon Nowa Gazownia