Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

"Scena Wspólna" jest prowadzona przez Stowarzyszenie Łejery, Szkołę Łejery i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. 

Scena Wspólna jest zupełnie nowym miejscem na kulturalnej mapie Poznania. Miejscem wyjątkowym, stworzonym z myślą o edukacji poprzez sztukę. Zbudowana została na poznańskiej Cytadeli, przy szkole „Łejery” dzięki wieloletnim zabiegom łejerczyków i Centrum Sztuki Dziecka. Nowoczesną przestrzeń wypełniają głównie propozycje teatralne dla dzieci i młodzieży, ale i koncerty, działania warsztatowe, spotkania z twórcami, wystawy. Są to wydarzenia organizowane przez społeczność łejerską i Centrum Sztuki Dziecka. Uroczyste otwarcie z udziałem Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej odbyło się 17 września 2013r.

Plany repertuarowe placówki są bardzo różnorodne. W teatrze odbywać się będą spektakle oraz koncerty z udziałem uczniów i absolwentów szkoły, oraz związanych z nią artystów. Scena Wspólna jest również miejscem edukacji dla nauczycieli, pracowników domów kultury i świetlic szkolnych. Obecnie trwa nabór na studia podyplomowe kształcące przyszłych instruktorów teatralnych. 

Na Scenie Wspólnej zobaczymy wydarzenia z nurtu Sztuka Szuka Malucha będącego jednym z nurtów Festivalu Malta 2015.