Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. Paulina Grosiak
Galeriafot. Paulina Grosiak

Pierwszym zespołem tegorocznej maltańskiej sceny w poznańskich Ogrodach społecznościowych był zespół Bisquit. 7 maja w Ogrodzie Wilda usłyszeliśmy przeboje zespołu oraz francuskojęzyczne piosenki z najnowszej EP‑ki Dunes Blanches. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z koncertu - nie tylko my byliśmy oczarowani!

***

Bisquit zadebiutował płytą Inny Smak, za którą w 2006 r. otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii nowa twarz fonografii. Dwa lata później wydał kolejną płytę pt. Pytania. Obie płyty ukazały się nakładem wytwórni Kayax. Ostatnim długogrającym wydawnictwem zespołu jest Lilly z 2014 r. Single z tej płyty, Kino i Wielki mały człowiek dotarły do czołowej dziesiątki listy przebojów radiowej Trójki. W marcu tego roku zespół wydał francuskojęzyczną EP‑kę Dunes Blanches, która ujawnia zainteresowanie zespołu brzmieniami retro. Znalazł się na niej m.in. cover hitu lat 80. – piosenka Voyage, voyage francuskiej piosenkarki Desirelles. Bisquit lubi miksować i bawić się dźwiękami. Proste, akustyczne piosenki przeplata bardziej rozbudowanymi formami, a elektroniczne dźwięki syntezatora łączy z brzmieniem żywych instrumentów.