Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Żagle czy skórki pomarańczy? Nietypowy dach opery w Sydney. Australia. Fot. swiatzbliska.pl
GaleriaŻagle czy skórki pomarańczy? Nietypowy dach opery w Sydney. Australia. Fot. swiatzbliska.pl

Wiele miast na świecie ma swój symbol nieodzownie wiążący się z ich historią lub charakterem. „Żelazną Damę” – najwyższą budowlę Paryża, zbudowaną w 1889 dla upamiętnienia 100-lecia Rewolucji Francuskiej – planowano rozebrać po 20 latach. Tak się jednak nie stało i Wieża Eiffla (bo o niej mowa) dumnie króluje nad miastem do dziś. Statua Wolności, dar rządu francuskiego dla Amerykanów z okazji 100-lecia uchwalenia Deklaracji Niepodległości, projektowana m.in. przez Gustava Eiffla, co roku przyciąga miliony turystów. Każdy z nich zabiera ze sobą do domu choć jedno pamiątkowe zdjęcie.

 

www.swiatzbliska.pl

Marta Cwalina-Śliwińska i Łukasz Śliwiński w życiu i w podróżach ciągle szukają okazji do poznania i przeżycia czegoś nowego. Przez 10 lat wspólnych podróży odwiedzili ponad 40 krajów, a ich największa jak dotąd przygoda to 11-miesięczna podróż dookoła świata zorganizowana na własną rękę, którą opisują na blogu.