Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Rusza urodzinowa, 25. edycja Malta Festival Poznań. Przez trzy tygodnie razem w 533 artystami z 22 krajów będziemy żyć współczesnym teatrem i tańcem, eksperymentalnymi performansami i filmami, koncertami, spotkaniami, dziesiątkami bezpłatnych warsztatów i wyjątkowych działań artystyczno-społecznych. W czasie Malty Plac Wolności stanie się w czerwcu zieloną wyspą tętniącą życiem od rana do nocy.

Już od poniedziałkowego poranka w Generatorze Malta na pl. Wolności otwarta zostanie strefa dla dzieci, wypożyczalnia gier i książek, restauracja i bar oraz strefa miejskiego relaksu. Cykl codziennych aktywności rozpocznie joga. Festiwal zainauguruje oficjalnie o godz. 21.30 pokaz filmu dokumentalnego Anety Kopacz, reżyserki nominowanej w tym roku do Oscara. Europa i okolice – 25 lat festiwalu Malta ukazuje przemiany festiwalu na tle zmian społecznych, kulturowych i obyczajowych, które zaszły w Polsce po roku 1989. Tego samego wieczoru, o godz. 22.50 film wyemituje program 2 TVP. Chwilę później z Placu Wolności ruszy nocny bieg z Night Runners i w słuchawkach zabrzmi pierwsze tegoroczne Silent Disco.

O godz. 22.00 na budynku Starej Rzeźni po raz pierwszy zabłyśnie neon Tima Etchellsa pt. Never Sleep. Świetlny napis będzie towarzyszył Poznaniowi do końca festiwalu. Obiecujemy, że nie pozwolimy Wam zasnąć!  


Powrót do informacji prasowych