Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

Cakes Da Killa
GaleriaCakes Da Killa

Jeśli Malta to muzyka. Jeśli muzyka – to na placu Wolności i bez biletów. Już po raz kolejny, między 8 a 28 czerwca, na Malta Festival Poznań, plac Wolności stanie się tętniącym sercem Poznania. To tutaj odbywać się będą warsztaty, zabawy dla dzieci, spotkania z twórcami, ćwiczenia dla ducha i ciała. Życie na placu pulsuje całą dobę – uwielbiane przez publiczność Silent Disco kończy się wraz ze świtem kolejnego dnia.

Dawkę wysokoenergetycznego pobudzenia w letnie wieczory zagwarantują zespoły muzyczne – gwiazdy polskiej sceny indie i elektro, m. in. sceny warszawskiej, poznańskiej i bydgoskiej) oraz europejskiej sceny niezależnej (z Czech, Wielkiej Brytanii, Szwecji).

W eklektycznym programie koncertów na placu Wolności improwizujący jazz zmiesza się z ambientem (Innercity Ensemble, 11.06.), a brzmienie gitar spotka z chwytliwymi melodiami rodem ze Szwecji (The Sweet Serenades, 25.06.). Różne oblicza elektro- i noisepopu poznamy dzięki Rubber Dots (13.06.), Fiordmoss (12.06.) i Shivers & Shakes (19.06.). 23 czerwca swoje unikatowe, inspirowane queerem i undergroundem brzmienie zaprezentuje Cakes da Killa, 24-letni raper z New Jersey. 20 czerwca na placu zabrzmią też klubowe, elektroniczne rytmy zmieszane z hipnotyzującym wokalem Gazelle Twin. Fanów winylowych, analogowych brzmień podszytych nowoczesną elektroniką ucieszy z pewnością djski set Frondy / DJ Elwiry / Śliskie Przyjazne b2b Lux Familiar / DJ Amanda (19.06.). Na zakończenie festiwalu zagra The/Das – „czułe techno” z Berlina (27.06.). Wszystkie koncerty rozpoczynają się o 21.30 i są bezpłatne.  


Powrót do informacji prasowych