Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

08 - 28/06/2015

fot. A. Deniau
Galeriafot. A. Deniau

25. edycja Malta Festival Poznań odbywa się w roku 250-lecia teatru publicznego w Polsce. W te podwójne urodziny realizujemy w praktyce ideę Kultury Dostępnej – akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Malta dostępna to ponad 200 bezpłatnych wydarzeń, m.in. na operę Pawła Mykietyna „Czarodziejska góra” w reżyserii Andrzeja Chyry, instalację/koncert „Doktor Faustus” Romea Castellucciego, koncerty „Ostatnie sonaty Beethovena” Marcina Maseckiego czy gwiazdy muzycznej festiwalu – Michael Nyman Band.

Sercem otwartego na miasto i ludzi festiwalu jest plac Wolności. Żeby włączyć się w niemal całodobowy program tego miejsca, nie trzeba mieć biletu ani rezerwacji. Każdy widz znajdzie tu coś dla siebie – może wziąć udział w spektaklach teatralnych, koncertach, akcjach artystycznych, dyskusjach, aktywnych porankach czy Silent Disco. Dzieci zapraszamy do przestrzeni wielozmysłowej, Świetlicy „Wolno Dzieciom” i na weekendowe warsztaty.

Ogrody na Wildzie i Łazarzu, kiosk na Jeżycach, Dworzec PKP, Port Lotniczy Ławica, Park Cytadela, Stara Rzeźnia, Ośrodek Wypoczynkowy Rusałka, Osiedle Orła Białego i Dziedziniec Placu Kolegiackiego – to tylko kilka innych miejsc w Poznaniu, w których w tym roku bezpłatnie dostępna będzie Malta.

W ubiegłym roku cieszyliśmy się z wygranej w plebiscycie na najbardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami wydarzenie kulturalne w Polsce. W tym roku po raz kolejny nasz przewodnik po festiwalowych lokalizacjach zawiera praktyczne informacje uwzględniające dostęp do tworzonych przez nas przestrzeni.

Rezerwacja biletów i wejściówek ruszyła 18 maja. 8 czerwca będzie dostępna druga pula bezpłatnych wejściówek. Wstęp na wszystkie pozostałe wydarzenia utrzymujemy w jednej cenie 15 zł. Rezerwacja na stronie www.malta-festival.pl oraz w stacjonarnych punktach e-bilet.pl (m.in. CIM i Empik).  


Powrót do informacji prasowych